Ceny
Cena detaliczna netto
14 081,29 PLN /szt.
 
Cena detaliczna brutto
17 319,99 PLN /szt.
Vat
23%
Oznaczenia
Symbol
GCSUPRECDBEPS12KMPL
Logistyka
Jednostka podstawowa
szt.
Waga
1kg
Opis produktu

Grupa Super Record EPS Disc Brake

Dzięki powszechnemu zastosowaniu hamulca tarczowego i wprowadzeniu 12 biegów, Campagnolo Super Record EPS spełnia wszystkie wymagania rynku, aby utrzymać swoją historyczną rolę wzorca pod względem wydajności i jakości dla bardziej wymagających kolarzy.

Firma Campagnolo zawsze była pionierem innowacji w dziedzinie napędów rowerów wyścigowych, a teraz kontynuuje swoje badania w celu ciągłego ulepszania doświadczeń rowerowych. Elektroniczny zespół napędowy Super Record, uważany za punkt odniesienia ze względu na swoje osiągi i niezawodność, jest teraz dostępny w wersji 12-biegowej. Zespół został przeprojektowany, aby idealnie dostosować się do nowej 12-biegowej granicy technologicznej oraz do kombinacji kaset 11-29 i 11-32 wprowadzonych zaledwie kilka miesięcy wcześniej w wersji mechanicznej. Szybka zmiana biegów, zawsze precyzyjna i niewymagająca wysiłku ze strony kolarza, oraz bardzo łagodne przełożenie to tylko niektóre z niezwykłych cech nowego zespołu EPS, którego działanie jest zapewnione przez sprawdzony i przetestowany system hamulców tarczowych Campagnolo oraz opcje zarządzania regulacją AMS (Adjustable Modulation System) i Reach. Nowe dostępne opcje obejmują teraz również wersję wewnętrzną, oprócz zwykle montowanego zewnętrznie interfejsu, co gwarantuje maksymalną integrację z kierownicami i ramami przeznaczonymi do tego zastosowania.

Cena dotyczy kompletu zawierającego:

-klamkomanetki

-przerzutkę tylną

-przerzutkę przednią

-hamulce

-tarcze hamulcowe

-łańcuch

-interfejs

-baterię

-ładowarkę

Aby skompletować całą grupę należy dokupić:

-mechanizm korbowy

-kasetę

-wkład suportu 

Klamkomanetki Super Record Ergopower DB

Kształt i funkcjonalność nowej 12-biegowej dźwigni Ergopower EPS są wynikiem drobiazgowych badań przeprowadzonych w celu zagwarantowania jak najbardziej wydajnej i skutecznej ergonomii. Kształt unowocześnionej dźwigni hamulca z nową 12-biegową konstrukcją jest wynikiem skrupulatnych badań nad ergonomią dłoni przeprowadzonych w laboratorium technicznym Campy, aby zapewnić, że wraz z pozycją dźwigni zmiany biegów rowerzysta ma do dyspozycji intuicyjne, praktyczne i wygodne "centrum sterowania". Elementy sterujące Ergopower Super Record EPS DB zawierają system AMS (Adjustable Modulation System), który umożliwia ustawienie żądanego trybu i regulację zasięgu w celu umieszczenia dźwigni hamulca w optymalnej odległości od kierownicy.

Technologia Multishifting, czyli możliwość zmiany kilku zębatek za pomocą jednej zmiany, jest teraz stosowana we wszystkich kasetach 12-rzędowych. Rowerzyści mogą korzystać z aplikacji MyCampy, aby spersonalizować nowy zestaw Super Record EPS i za pomocą jednego kliknięcia zmieniać biegi o maksymalnie 11 zębatek w górę lub w dół. Technologia Multi-Dome, ponownie opracowana dzięki ścisłej współpracy Laboratorium Technicznego Campy z zawodowymi kolarzami sponsorowanymi przez Campagnolo, osiągnęła idealną równowagę między użytą siłą a dotykowym sprzężeniem zwrotnym, pozwalając kolarzowi poczuć, kiedy następuje zmiana biegu. Regulator Ergopower oferuje również użytkownikowi całkowitą kontrolę nad działaniem przekładni dzięki przyciskowi MODE (znajdującemu się bezpośrednio za dźwignią zmiany biegów zarówno w prawej, jak i lewej manetce). Przycisk MODE pozwala sprawdzić poziom naładowania akumulatora, dokonać precyzyjnej regulacji przerzutek (nawet podczas pedałowania) oraz przeprowadzić dowolną diagnostykę.

Przerzutka tylna Super Record EPS

Podobnie jak w przerzutce przedniej, również w przerzutce tylnej zastosowano wiele rozwiązań opracowanych w mechanicznej 12-biegowej przerzutce poprzedniej generacji. Ten sam kąt trajektorii 45° odpowiada nowej zmianie pozycji, która elektronicznie poprawia prawidłowe przyleganie łańcucha do każdej zębatki. Lepsze przenoszenie mocy i mniejsze zużycie elementów przekładni to tylko dwie z zalet pozycjonowania nowej przerzutki tylnej względem kasety. Kompatybilne z dwiema kasetami 11-29 i 11-32, dwa kółeczka mają konstrukcję 12-zębową, a wózek przerzutki 72,5 mm zapewnia doskonałe działanie. Smuklejsza i mocniejsza konstrukcja korpusu przerzutki zapewnia więcej miejsca między przerzutką a szprychami, co ułatwia regulację. Przerzucanie łańcucha na 12 zębatek w kasecie wymaga większej precyzji ze względu na większą liczbę zębatek w tej samej przestrzeni. Oprogramowanie firmowe nie tylko sprawnie i szybko radzi sobie z tym zadaniem, ale również przednie i tylne siłowniki wykonują swoją pracę przy użyciu najmocniejszych silników dostępnych na rynku. Zbudowana z materiałów takich jak aluminium, ultralekki technopolimer i długie włókna węglowe, przerzutka EPS spełnia standardy Campagnolo w zakresie ekstremalnej trwałości, precyzji i niezawodności, mimo że waży zaledwie 234 g.

Przerzutka przednia Super Record EPS

Dogłębne badania przeprowadzone przez personel techniczny Campagnolo w celu opracowania nowego kształtu wózka w 12-biegowej mechanicznej przerzutce przedniej zostały teraz zastosowane również w nowej wersji elektronicznej, gwarantując płynną, wydajną i niezawodną zmianę biegów. Dzięki zastosowaniu aluminiowej wewnętrznej półklatki i jednoczęściowej zewnętrznej półklatki z włókna węglowego, przerzutka Super Record EPS zapewnia maksymalną sztywność i wydajność podczas zmiany przełożeń.

Jej najnowocześniejsza konstrukcja mechaniczna w połączeniu z wyrafinowaną inteligencją interfejsu i modułu mocy oraz precyzją silnika przerzutki umożliwia natychmiastowy i płynny ruch łańcucha na tarczach, nawet przy maksymalnym obciążeniu.

Korby Super Record 12x2 Speed

Nowa korba Super Record™ 12x2 Speed: intensywna koncentracja innowacji, która skutkuje największą możliwą sztywnością i precyzją w przerzucaniu, zapewniając jednocześnie dedykowany aerodynamiczny "super design".

Nowa karbonowa korba Super Record™ 12x2 Speed stała się lżejsza od wewnątrz dzięki technologii Campagnolo Hollow, która wykorzystuje system suportu Ultra-Torque z tytanową osią, aby przenieść całą siłę, jaką zawodnik przykłada do pedału, na mechanizm napędowy. Nowa korba Super Record™ 12x2 Speed może być zamontowana na każdym rodzaju ramy, niezależnie od tego, czy jest używana z hamulcami tarczowymi czy nie, ponieważ optymalizuje linię łańcucha na ramie z kołnierzem tylnej piasty o wymiarach 130, 135 lub 142 mm, bez wpływu na współczynnik Q, który pozostaje stały i wynosi 145,5 mm dzięki nowej konstrukcji korby.

Zastosowanie ceramicznych łożysk Cult pozwala uzyskać płynną jazdę, z której znana jest marka Campagnolo. Innowacyjna konstrukcja zewnętrznej tarczy korby zapewnia szybsze i cichsze przerzucanie dzięki wyprofilowanemu sworzniowi. Symetryczna konstrukcja zębów wewnętrznej tarczy pozwala na lepszą stabilność przy zmianie kierunku łańcucha. Podwójny standard wielkości kół (112 i 145 mm) w połączeniu z ośmioma śrubami mocującymi, optymalizuje wagę i sztywność dzięki zwiększonemu zastosowaniu włókna węglowego.

Zróżnicowana liczba sworzni dla każdej z trzech kombinacji obręczy łańcuchowych (34/50, 36/52, 39/53) ułatwia zmianę przełożenia dzięki zoptymalizowanym skokom swobodnym związanym z każdą kombinacją. Specjalne rowki po wewnętrznej stronie zewnętrznych zębatek optymalizują wydajność podczas redukcji biegów w martwych punktach.

Kasety z zębatkami Super Record 12 Speed

Nowe kasety z zębatkami Super Record™ 12 Speed: innowacja, która daje użytkownikowi ogromne korzyści, dzięki dopasowanym wymiarom i pełnej kompatybilności z kołami i ramami.

Kolarz zawsze był w centrum zainteresowania Campagnolo, a celem zawsze było ułatwianie mu osiągów; czynienie niemożliwego możliwym. Dodanie dodatkowej zębatki może wydawać się proste, ale udało nam się nie tylko zachować tę samą powierzchnię, ale także poprawić wydajność i trwałość komponentu, co było trudnym wyzwaniem!

Nowe zestawy zębatek Super Record™ 12 Speed charakteryzują się cieńszymi zębatkami, ciaśniejszymi przestrzeniami i wymiarami oszczędzającymi miejsce, które są takie same jak w przypadku zębatek 11 Speed, zaspokajając potrzeby wszystkich użytkowników dzięki trzem kasetom 11/29, 11/32, 11/34 (kaseta 11/34 jest kompatybilna z mechanicznymi zestawami Super Record ™ i Record ™). Dodanie dwunastej zębatki umożliwia liniową zmianę przełożenia o jeden ząb, aż do siódmego biegu, pozwalając rowerzyście znaleźć idealne przełożenie w każdej sytuacji.

Ponadto, bliższe zębatki zapewniają szybszą, cichszą i bardziej precyzyjną zmianę przełożeń dzięki specjalnej konstrukcji zębów i obróbce powierzchni, która gwarantuje dłuższą żywotność. 6 większych zębatek jest również dostępnych w dwóch jednoczęściowych, stalowych tripletach, aby uniknąć strat energii. Montaż kaset jest łatwy dzięki podkładkom dystansowym o dopasowanej grubości.

Łańcuch Super Record 12 Speed

Nowy łańcuch Super Record™ 12 Speed: smukły, wytrzymały, gładki i precyzyjny.

Łańcuch, przy całej swojej pozornej prostocie, odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa rowerzysty oraz w optymalizacji całego mechanizmu przeniesienia napędu. Nowy łańcuch Super Record™ 12 Speed również musiał zostać zaprojektowany od podstaw, aby współpracować ze wszystkimi innymi nowymi elementami mechanizmu napędowego. Dlatego pierwszym i najważniejszym celem było zmniejszenie jego ogólnych wymiarów. Jego szerokość wynosi teraz 5,15 milimetra, dzięki nowym sworzniom, które są idealnie dopasowane do zewnętrznych powierzchni ogniw.

Drugim celem było zapewnienie jej wydajności. Udało się to osiągnąć dzięki systemowi Ultra-link, który sprawia, że łańcuch jest bezpieczny i trwały, oraz dzięki specjalnej obróbce, która gwarantuje wyjątkową gładkość i precyzję zmiany przełożeń.

Tarcze hamulcowe Campagnolo

Wysokowydajny zespół hamulców tarczowych musi być połączony z tarczami o równie wysokiej wydajności. Podczas opracowywania profesjonalnych tarcz i klocków hamulcowych, kluczem jest nie tylko zapewnienie ekstremalnych osiągów, ale również bezpieczeństwo, niezawodność i maksymalna odporność na ciepło. Zgodne z AFS tarcze Campagnolo, z bezpiecznie zaokrąglonymi krawędziami zewnętrznymi, odprowadzają ciepło bezpiecznie i równomiernie. Ponadto, gwarantują wydajność w gorącym środowisku, które mogłoby zagrozić funkcjonalności produktów konkurencji.

Tarcze hamulcowe Campagnolo nie tylko zachowują wydajność w ekstremalnym upale, ale także zapewniają najszybsze hamowanie przy najmniejszym nacisku ręcznym w porównaniu z konkurencją - zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni.

Zacisk Campagnolo

Zaciski hamulcowe Campagnolo: mocne, modyfikowalne i niezawodne.

Dzięki tłoczkom o średnicy 22 milimetrów zaciski hamulcowe Campagnolo z płaskim mocowaniem zapewniają mocne, modulowane hamowanie w każdej sytuacji. Powrót klocków hamulcowych jest teraz zoptymalizowany tak, aby nie było tarcia przy zwalnianiu dźwigni hamulca. Specjalna metalowa płytka umieszczona pomiędzy klockiem a tłoczkiem zacisku amortyzuje drgania podczas hamowania.

Różne zaciski hamulcowe Campagnolo zostały zaprojektowane tak, aby można je było zamontować razem z tarczą wybraną przez rowerzystę i aby zawsze gwarantowały najwyższy poziom wydajności. Rzeczywiście można wybrać zacisk hamulcowy z tarczą o średnicy 140 mm (ograniczenie dla rowerzystów o wadze nieprzekraczającej 82 kg) lub 160 mm. Dużo uwagi poświęcono ułatwieniu czynności konserwacyjnych i montażowych: klocki posiadają wskaźniki zużycia, a ich wymiana jest ułatwiona dzięki braku fizycznych sprężyn powrotnych. Dodatkowo pracowano nad umieszczeniem tarczy w zacisku, aby ułatwić i przyspieszyć wymianę koła.

Jednostka zasilająca EPS V4

Nowy moduł zasilania, którego dość smukły kształt sprawia, że pasuje do wszystkich sztyc podsiodłowych dostępnych na rynku, można szybko zamontować za pomocą jednego z dwóch różnych adapterów, których wybór zależy od rozmiaru sztycy. Jeszcze dłuższa żywotność tego wiodącego w branży akumulatora dzięki zwiększeniu o 10% pojemności ładowania, co oznacza, że rzadko wymaga on ładowania.

Wewnętrzny interfejs EPS V4

Dla nowych zestawów Super Record EPS dostępny jest nowy wewnętrzny interfejs, który można zamontować albo na prawym końcu kierownicy, albo wewnątrz rury dolnej w specjalnie zaprojektowanych ramach. Dzięki nowemu interfejsowi cała komunikacja pomiędzy dźwigniami sterującymi Ergopower a elementami przedniej i tylnej przerzutki staje się specyficznym działaniem. Wersja V4 nie tylko odbiera impulsy elektroniczne i wysyła je do przerzutek przednich i tylnych; dzięki dwóm wewnętrznym antenom, zarówno Bluetooth Low Energy, jak i ANT +, może również komunikować się w czasie rzeczywistym z szeroką gamą urządzeń zewnętrznych, począwszy od telefonów, poprzez komputery rowerowe, aż po wszelkie inne urządzenia elektroniczne używane przez kolarza.

Wersja V4 umożliwia również automatyczną zmianę biegów po osiągnięciu ustalonego przełożenia po zmianie biegu. Opcję tę można wybrać w sesji "MyEPS" w aplikacji MyCampy App.

Cechy produktu
Kategorie:
Producent:
Dołożyliśmy wszelkich starań, aby powyższe dane były poprawne, jednak nie gwarantujemy, że publikowane informacje nie zawierają błędów, które nie mogą jednak stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń.
© SolEx B2B