Ceny
Cena detaliczna netto
695,12 PLN /szt.
 
Cena detaliczna brutto
855,00 PLN /szt.
Vat
23%
Oznaczenia
Symbol
802337
Kod kreskowy
802337
Logistyka
Jednostka podstawowa
szt.
Waga
1kg
Opis produktu

Siodła Gebiomized zostały zaprojektowane przez specjalistów od bike fittingu z myślą o profesjonalistach zajmujących się optymalizacją pozycji na rowerze.
W ich opracowywaniu wykorzystano  15 letnie doświadczenie w produkowaniu  siodeł rowerowych „na miarę”  oraz  ponad 50 000 analiz nacisku na siodła  wykonanych na matach tensometrycznych GebioMized .
Dodatkowo projekty poddano ocenie  najlepszych i najbardziej znanych specjalistów od bike fittingu na świecie.

Kształt
Jeżdżący na rowerze wiedzą,  że nie istnieje jedno siodło idealne dla wszystkich kolarzy.
Dlatego siodła Gebiomized  są dostępne w dwóch kształtach, dopasowanych do najpowszechniejszych typów siedzenia na siodle:
wersja w kształcie litery V (V-Shape) jest kierowana do sportowców, którzy siedzą w środkowej części siodła, głównie na gałęziach łonowych,
podczas  gdy wersja T-Shape jest bardziej odpowiednia dla zawodników, którzy głownie obciążają tył siodła i  siedzą na guzach kulszowych.

Wrażliwość
Kolarze różnią się nie tylko budową anatomiczną i pozycją na rowerze, ale również wrażliwością  na ucisk siodła na krocze.
Dlatego siodła Gebiomized są dostępne w dwóch wersjach: z kanałem zmniejszającym ucisk, dla osób, które chcą mieć jak największą powierzchnie styku z siodłem oraz z otworem,
który zapewnia kolarzom wrażliwym na nacisk,  całkowite odciążenie tkanek miękkich krocza.

Jak obciążamy siodło?
Budowa ciała  i pozycja na rowerze  mają wpływ na sposób siedzenia na siodle i  kontakt, jaki  ma miednica z siodłem.
Kolarze, którzy w przeważającej mierze obciążają  obszar kulszowy,  siedzą na siodle inaczej niż ci, którzy uciskają głównie okolicę łonową.
W związku z tym różne sposoby  obciążania siodeł znalazły odzwierciedlenie w różnych kształtach siodeł Gebiomized.
Sleak , Area czy Stride ?

Siodło jest kluczowym punktem styku kolarza z rowerem i ma ogromny wpływ na uzyskanie maksymalnej efektywności na rowerze.
Dlatego tak istotne jest dobranie optymalnego modelu.


Area 155 CUT-OUT  (T-SHAPE)

Siodła z kolekcji Gebiomized Area są idealne dla osób poszukujących przede wszystkim komfortu, bez względu na to, czy mają służyć do wielogodzinnych jazd,  krótkich, interwałowych treningów lub rekreacyjnych przejażdżek.
Siodła mają lekko zaokrąglony przekrój poprzeczny i  są przeznaczone dla kolarzy o dobrej gibkości, którzy oczekują od siodła stabilnego podparcia miednicy. 
Area jest dostępne w dwóch kształtach,  dla różnych  sposobów siedzenia na siodle. Wersja w kształcie litery T (T-Shape) jest bardziej odpowiednia dla zawodników, którzy głównie obciążają tył siodła i  siedzą na guzach kulszowych.
Środkowy otwór zapewnia kolarzom wrażliwym na nacisk całkowite odciążenie tkanek miękkich krocza.
Siodło Area  jest popularne wśród kobiet, jednak wielu specjalistów od bike fittingu z powodzeniem oferuje je również mężczyznom. W końcu najważniejszy jest komfort.


WYMIARY : 245 x 155 mm (T-Shape)

WAGA : od 220 g

MATERIAŁ:
skorupa : Włókno węglowe/nylon
wyściółka : Pianka Super-Light z gęstością zoptymalizowaną  pod kątem  nacisku
rurki : Tytanowe

Cechy produktu
Kategorie:
Producent:
Dołożyliśmy wszelkich starań, aby powyższe dane były poprawne, jednak nie gwarantujemy, że publikowane informacje nie zawierają błędów, które nie mogą jednak stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń.
© SolEx B2B